Ponad 100 miłośników jazdy na dwóch kółkach wzięło udział w pierwszym tegorocznym rajdzie rowerowym z cyklu „Znaj przepisy na drodze”, który odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków. Wydarzenie miało nie tylko rekreacyjny, ale również edukacyjny charakter – uczestnicy promowali aktywność fizyczną, a jednocześnie poszerzali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolumna cyklistów, wspierana przez doświadczonych członków grupy PTTK Ciklo z Konina, wyruszyła o godzinie 8:00 spod hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie. Trasa wiodła przez malownicze tereny gminy – Wróblinę, Wielopole, Piętno, Dzierzbin (powiat kaliski), a finałowy odcinek zakończył się w Gadowskich Holendrach. Rajd liczył łącznie 32 kilometry.
Na mecie na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Babeczki znad Rzeczki”, a także quiz z wiedzy o przepisach drogowych, który pozwolił sprawdzić znajomość zasad bezpieczeństwa rowerzystów. Dodatkowo funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku poprowadzili specjalną prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze.
Tradycyjnie nie zabrakło również elementu nagrodowego – losowanie przyniosło niektórym uczestnikom rowerowe kaski, torby, bidony oraz odblaski przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie.
Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki współpracy wielu instytucji i organizacji: Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie, Koła Gospodyń Wiejskich „Babeczki znad Rzeczki”, Komendy Powiatowej Policji w Turku, WORD w Koninie, PTTK Ciklo Konin, OSP Gadowskie Holendry, Sołectwa Gadowskie Holendry oraz Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie.
Kolejny rajd zaplanowano na 3 sierpnia – już teraz warto zarezerwować termin i dołączyć do rowerowej inicjatywy.

