9.5 C
Konin

Umowę na modernizację odcinka Gizałki – Grodziec. Rusza rozbudowa DW 443!

PROMOCJA

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podpisał umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 443 na odcinku Gizałki – granica gmin Gizałki/Grodziec. Inwestycja stanowi drugi etap modernizacji trasy łączącej Jarocin z Tuliszkowem. Prace obejmą blisko 5-kilometrowy odcinek drogi.

Kompleksowa modernizacja infrastruktury drogowej

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni oraz skrzyżowania, zatoki autobusowe, chodnik z kostki brukowej i zjazdy. Modernizacja obejmie odcinek o długości 4,8 km. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróżowania na trasie o znaczeniu regionalnym.

Znaczące wsparcie z funduszy unijnych – 22 miliony złotych!

Projekt realizowany jest dzięki środkom pozyskanym z programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027. Całkowity koszt zadania przekracza 22 miliony złotych, z czego aż 14,9 miliona pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej.

Rozbudowa DW 443 to kolejna inwestycja, która realnie wpływa na rozwój infrastruktury drogowej w regionie i poprawę warunków komunikacyjnych dla mieszkańców gminy Gizałki, Grodziec oraz całego subregionu konińskiego.

herb gminy grodziec
- Reklama -

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie umiarkowane
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
85 %
7kmh
56 %
śr.
13 °
czw.
12 °
pt.
11 °
sob.
14 °
niedz.
14 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.