8 C
Konin

Bezpieczny start w drogę – poświęcenie rowerów i hulajnóg w Kramsku na zakończenie Białego Tygodnia

PROMOCJA

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

Dziś w Kramsku odbyło się symboliczne wydarzenie zorganizowane z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Na zakończenie Białego Tygodnia ks. prał. Sławomir Kasprzak, kapelan konińskiej Policji, dokonał uroczystego poświęcenia rowerów i hulajnóg, które dzieci otrzymały z okazji I Komunii Świętej.

W wydarzeniu, które ma już swoją lokalną tradycję, uczestniczyli także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Policjanci nie tylko towarzyszyli dzieciom i ich rodzinom, ale również wykorzystali okazję do przeprowadzenia krótkiej lekcji z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się na rowerach i hulajnogach, omówili obowiązkowe wyposażenie jednośladów oraz znaczenie używania elementów odblaskowych.

Każde dziecko, które w tym szczególnym dniu zaprezentowało swój nowy rower lub hulajnogę, otrzymało również od funkcjonariuszy odblaskową opaskę. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu.

Takie inicjatywy, łączące duchowy wymiar uroczystości z działaniami profilaktycznymi, są doskonałą okazją do edukacji dzieci w zakresie odpowiedzialnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wydarzenie w Kramsku pokazało, że troska o bezpieczeństwo najmłodszych może iść w parze ze wspólnotowym świętowaniem.

- Reklama -

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie duże
8 ° C
8 °
8 °
86 %
3.9kmh
100 %
śr.
8 °
czw.
14 °
pt.
11 °
sob.
14 °
niedz.
15 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.