12.7 C
Konin

Tegoroczne 'Pola Nadziei’ podsumowane

PROMOCJA

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01
 27738 zł udało się pozyskać dzięki charytatywnej akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. W minioną niedzielę, 3 maja, na terenie licheńskiego Sanktuarium odbyła się ostatnia z zaplanowanych akcji.  
Tegoroczne „Pola Nadziei” dobiegły końca. Począwszy od 6 kwietnia wolontariusze rozdawali żonkile przy parafiach zbierając jednocześnie datki na rzecz licheńskiego hospicjum. Można było ich spotkać w Kramsku (parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika), Ślesinie (parafia św. Mikołaja Dobrego Pasterza), Licheniu (parafia św. Doroty), Kole (parafie: św. Bogumiła, Matki Bożej Częstochowskiej, Podwyższenia Krzyża Świętego oraz klasztor oo. Bernardynów) oraz w Kazimierzu Biskupim w parafii pw. św. Marcina. Zwieńczenie tegorocznej inicjatywy tradycyjnie nastąpiło na terenie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej podczas długiego majowego weekendu (3maja). 

Wierni otrzymywali żonkil – symbol nadziei. Jedną z takich osób była pani Monika z Rogoźna Wielkopolskiego. W jej odczuciu hospicja są bardzo potrzebne.

Po raz pierwszy z akcją rozdawania żonkili spotkałam się w Licheniu. Na początku byłam troszeczkę zaskoczona bo nie wiedziałam, że żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei, ruchu hospicyjnego i osób chorych na nowotwory. Bardzo mi się ta akcja podoba. Dzięki temu mam ochotę zainteresować się tym tematem dalej. Jak najbardziej popieram tę akcję – powiedziała pani Monika.

Wolontariusze uczestniczący w „Polach Nadziei” są ważni zarówno dla samego wydarzenia, jak i dla całej działalności hospicjum. Bez nich zorganizowanie całego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe. Są wśród nich zarówno dorośli, jak i uczniowie okolicznych szkół, którzy w ten sposób dają odrobinę otuchy osobom nieuleczanie chorym. I choć nie są przy pacjentach bezpośrednio, to ich wkład w ideę hospicyjną jest nieoceniony.

Biorę udział w tej akcji ponieważ chcę pomóc hospicjum i wiem, że to co robimy, będzie wartościowe – powiedziała Aleksandra Bońka z III liceum w Koninie, która jako wolontariuszka w licheńskim hospicjum udziela się trzeci rok. Jak dodała – praca w wolontariacie wyrabia dobre postawy społeczne i pokazuje, że życie czasami warto dać innym coś od siebie nie chcąc nic w zamian.

Łącznie we wszystkich tegorocznych akacjach udział wzięło 424 wolontariuszy.

Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego działa od 2009 roku. Trafiają do niego osoby w nieuleczalnym stanie, aby w godnych warunkach doczekać końca ziemskiego życia. Pobyt w hospicjum dla pacjentów jest bezpłatny.

Więcej informacji o jego działalności można stronie internetowej: www.hospicjum.lichen.pl
- Reklama -

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie umiarkowane
12.7 ° C
12.7 °
12.7 °
72 %
7kmh
67 %
śr.
13 °
czw.
12 °
pt.
11 °
sob.
14 °
niedz.
14 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.