5.6 C
Konin
More

    Stymulacja wypadku drogowego w Rzgowie

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

     

    Uczniowie ze Szkoły Podstawowej oraz mieszkańcy Rzgowa mieli wczoraj okazję przyglądać się akcji ratowniczej podczas wypadku drogowego. Założenie było niebezpieczne – potrącenie dziecka przy przechodzeniu przez jezdnię i kierowca uwięziony w swoim samochodzie.

     

    Około godziny 10.00 w poniedziałek spokojną atmosferę Rzgowa przeszył dźwięk syreny z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Było to wezwanie do wypadku, jaki wydarzył się tuż obok szkoły. Doszło do potrącenia przechodzącego przez jezdnię dziecka, a na dodatek kierowca był uwięziony w swoim samochodzie.

     

    Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się druhowie z OSP i natychmiast przystąpili do czynności ratunkowych. Jeden zespół zajął się potrąconym dzieckiem, a drugi uwalnianiem zakleszczonego kierowcy. Niezbędne okazało się użycie hydraulicznych narzędzi i odcięcie dachu fiata seicento.

     

    Po chwili na miejscu pojawiła się też karetka pogotowia oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Po wstępnym zbadania załoga karetki podjęła decyzję o zabraniu obydwu uczestników do szpitala. Strażacy pomogli ułożyć poszkodowanych na noszach i przetransportować do karetki. Policjanci przybyli na miejsce rozpoczęli zabezpieczanie śladów służących do wyjaśnienia okoliczności tego wypadku.

     

    To była oczywiście tylko symulacja, ale bardzo realistyczna i prawdopodobna. Dzieci przebiegające przez jezdnię w okolicy szkoły na pewno nie mogą nikogo dziwić. A pokaz uwalniania uwięzionego w samochodzie kierowcy zrobił bardzo duże wrażenie na oglądających symulację.

     

    Cel tych działań był jasny – ostrzegać o niebezpieczeństwach, jakich nie brakuje na naszych drogach. Przy okazji strażacy z OSP w Rzgowie mieli okazję sprawdzić działanie swojego sprzętu – zawsze lepiej przy okazji symulacji, niż w warunkach rzeczywistych.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    5.6 ° C
    5.6 °
    5.6 °
    97 %
    2.3kmh
    100 %
    sob.
    6 °
    niedz.
    7 °
    pon.
    8 °
    wt.
    10 °
    śr.
    11 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić