9.8 C
Konin
More

    Nowe życie remizy OSP w Lipicach

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Nowy rok w gminie Grodziec przyniósł nie tylko wielką rozbiórkę, ale także szereg nowych inwestycji budowlanych. Jedna z pierwszych prowadzona jest obecnie w Lipicach.

    Pozyskane przez Gminę Grodziec dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW 2014-2020 na działanie „Razem dla kultury – przebudowa i wyposażenie obiektów budowlanych pełniących funkcje kulturalne na terenie Gminy Grodziec” pozwoliło na rozpoczęcie oczekiwanego od wielu lat gruntownego remontu remizy OSP w Lipicach. Budynek ten zostanie zaadoptowany na piękną świetlicę wiejską, spełniającą nowe funkcje kulturalne.

     

    Przebudowa i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Lipicach obejmuje m.in. termomodernizacje obiektu, wymianę instalacji elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, dachu, orynnowania, stolarki drzwiowej i okiennej, ocieplenie budynku, modernizację kuchni, zaplecza socjalnego, sali głównej oraz zagospodarowanie terenu.

     

    Wartości inwestycji to ponad 415 tysięcy złotych. Zakończenie wszystkich robót planuje się na koniec czerwca 2020 roku. Wtedy też – jak podkreśla wójt gminy Mariusz Woźniak – odbędzie się uroczysty odbiór nowego obiektu połączony z otwarciem nowej drogi gminnej Lipice – Huta.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    9.8 ° C
    9.8 °
    9.8 °
    91 %
    6.1kmh
    100 %
    czw.
    10 °
    pt.
    8 °
    sob.
    7 °
    niedz.
    7 °
    pon.
    8 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić