Dzięki skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sompolnie, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie, zatrzymano cztery osoby podejrzane o włamanie do sklepu spożywczo-przemysłowego na terenie gminy Wierzbinek.
Do przestępstwa doszło w nocy z 1 na 2 listopada. Sprawcy dostali się do wnętrza sklepu, skąd ukradli papierosy, alkohol oraz artykuły przemysłowe. Łączne straty właściciel oszacował na około 15 tysięcy złotych. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom śledczych, podejrzani zostali w krótkim czasie ustaleni i zatrzymani.
W mieszkaniu jednego z zatrzymanych znaleziono narkotyki i skradziony towar
Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych, 40-letniego mieszkańca powiatu konińskiego, policjanci zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów oraz ponad 1,3 kilograma narkotyków. Mężczyzna odpowie nie tylko za udział we włamaniu, ale również za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Koninie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy, grozi mu nawet 18 lat pozbawienia wolności. Pozostali zatrzymani również usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.
Śledztwo trwa – możliwe kolejne zatrzymania
Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Koninie kontynuują postępowanie w tej sprawie. Jak podkreślają funkcjonariusze, niewykluczone są kolejne zatrzymania.
Ciekawostka
Włamania do sklepów spożywczo-przemysłowych należą do najczęstszych przestępstw przeciwko mieniu na terenach wiejskich w Wielkopolsce. Zazwyczaj sprawcy działają w nocy, licząc na szybki zysk z łatwego łupu. Jak pokazują statystyki, w ponad 70% przypadków kluczową rolę w ich ujęciu odgrywa współpraca między jednostkami policji oraz lokalna czujność mieszkańców. To właśnie dzięki niej funkcjonariusze często docierają do sprawców w ciągu kilku dni od zdarzenia.




