13.8 C
Konin
More

    WARSZTATY ILUSTRACJI KOMERCYJNEJ W OSKARDZIE ZAKOŃCZONE – MŁODZI TWÓRCY STWORZYLI WŁASNE PLAKATY

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    W Koninie zakończyły się dwudniowe warsztaty POST® z tworzenia ilustracji komercyjnych w formie minimalistycznych plakatów, które odbyły się w Domu Kultury Oskard. Zajęcia poprowadził grafik Jakub Kwiatkowski, a wśród uczestników znaleźli się głównie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie.

    TWORZENIE OBRAZEM ZAMIAST SŁOWEM

    Podczas dwóch dni intensywnej pracy młodzież poznała proces tworzenia plakatu inspirowanego popkulturą – filmami, serialami, grami i muzyką. Uczestnicy uczyli się, jak analizować fabułę wybranego dzieła i przekładać ją na język wizualny, wykorzystując kształt, kolor i symbol.

    KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA W PRAKTYCE

    Młodzi twórcy eksperymentowali z formą i skojarzeniami, przygotowując oryginalne kompozycje, które opowiadają historie nie za pomocą słów, lecz obrazu. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć podczas wernisażu 21 października o godzinie 16:00 w sali multifunkcyjnej DK Oskard.

    Projekt został zrealizowany w ramach jesiennej edycji programu Minigranty 2025. Dokumentację fotograficzną przygotowali Daria Mach i Bartek Nowakowski.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie umiarkowane
    13.8 ° C
    13.8 °
    13.8 °
    66 %
    3.4kmh
    61 %
    czw.
    12 °
    pt.
    14 °
    sob.
    13 °
    niedz.
    10 °
    pon.
    10 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić

    Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.