9.5 C
Konin

SKAŻENIE WODY W RYCHWALE – WYDANO OFICJALNY KOMUNIKAT SANEPIDU

PROMOCJA

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie poinformował, że w wodzie pochodzącej z wodociągu publicznego w Rychwale wykryto obecność bakterii z grupy coli oraz Escherichia coli. W związku z tym woda została uznana za nieprzydatną do spożycia.

Zagrożenie dotyczy mieszkańców miejscowości: Rychwał, Biała Panieńska, Gliny, Lubiny, Piskorzew, Zosinki, Siąszyce, Siąszyce Trzecie, Rybie, Grochowy, Złotkowy, Wola Rychwalska i Sokołów.

Czego nie wolno robić?
Zanieczyszczonej wody nie można używać do picia, przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw, zmywania naczyń, kąpieli ani jakichkolwiek czynności związanych z bezpośrednim kontaktem z żywnością. Może być wykorzystywana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Działania naprawcze
Do sieci czasowo podawany jest środek dezynfekcyjny (podchloryn sodu), co może wpłynąć na smak i zapach wody. Nie stanowi to jednak dodatkowego zagrożenia dla zdrowia. Gmina oraz administrator wodociągu prowadzą działania mające na celu przywrócenie właściwej jakości wody, zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 7 grudnia 2017 r.

Dostęp do wody pitnej
Woda zdatna do spożycia będzie dostarczana beczkowozem od godziny 15:00 na Placu Wolności w Rychwale, przy przystanku PKS. Należy przynieść własne pojemniki.

Zarządzeniem burmistrza Rychwała powołano sztab kryzysowy, który koordynuje działania w zakresie zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz monitorowania sytuacji sanitarnej.

Kolejne komunikaty będą publikowane po otrzymaniu wyników ponownych badań wody.

- Reklama -

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie duże
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3kmh
100 %
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
11 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.