11.2 C
Konin

Agresywny turysta

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01
200 kilometrów dziennie to nie taka zwykła przebieżka… Z samotnej rowerowej wyprawy dookoła Polski powrócił dziś Maciej Janicki.Na początku miało być tylko polskie wybrzeże – nie więcej niż 500 km.
Potem – zmiana planu: wyprawa dookoła Polski – niecałe 4 tysiące. Po prawie miesięcznej podróży licznik pokazał 4700.
Dla tegorocznego maturzysty z Sompolna był to sposób na najdłuższe wakacje ale też na pomoc dla 15-letniego Szymona zmagającego się z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz wadami – serca i słuchu.
– Musiałem przejechać całą Polskę, by się o tym dowiedzieć; wczoraj odebrałem telefon z informacją, że Szymon ma do końca roku zapewnioną rehabilitację – mówi Maciej.
Więcej – w rozmowie Sławka Zasadzkiego z „agresywnym turystą”, jak sam o sobie powiedział Maciej.
- Reklama -

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie umiarkowane
11.2 ° C
11.2 °
11.2 °
70 %
5.3kmh
73 %
pt.
11 °
sob.
15 °
niedz.
15 °
pon.
12 °
wt.
12 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.