9.3 C
Konin

Warsztaty biżuterii sutasz w Muzeum Okręgowym w Koninie: twórczość bez barier

PROMOCJA

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

W dniach 28–29 czerwca w Muzeum Okręgowym w Koninie odbędą się wyjątkowe warsztaty tworzenia biżuterii sutasz, realizowane w ramach projektu „Zwykły niezwykły projekt z większością”. Zajęcia zostały zaplanowane z myślą o osobach głuchych, dla których przygotowano profesjonalne wsparcie edukacyjne oraz obecność tłumacza języka migowego.

Uczestnicy warsztatów wykonają efektowne i niepowtarzalne elementy biżuterii: broszki w kształcie ważki i żuka, kwiatowe pierścionki i naszyjniki, a także tiary. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie „Poczuj jak widzę”, podkreślającej indywidualne spojrzenie na sztukę i świat.

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Hryciuk – ekspertka w dziedzinie surdo- i tyflopedagogiki. Inspiracją do pracy stanie się ekspozycja „Biżuteria i moda. Biżuteria od XVI do początków XX w.”, z którą uczestnicy zapoznają się przy pomocy audioprzewodników. Warsztaty przeznaczone są dla zamkniętej, dziesięcioosobowej grupy, dzięki czemu możliwa będzie ciągłość pracy i rozwój twórczy każdego z uczestników.

To doskonała okazja do kreatywnego spędzenia czasu oraz udziału w przedsięwzięciu promującym sztukę i integrację.

Informacje organizacyjne:
📍 Muzeum Okręgowe w Koninie
👥 Dla kogo? Dla 10 osób głuchych
📅 Kiedy? 28–29 czerwca 2025
📩 Zapisy i szczegóły: danuta.pydynska@muzeum.com.pl, tel. 63 242 75 99 wew. 12

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

- Reklama -

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie duże
9.3 ° C
9.3 °
9.3 °
87 %
9.3kmh
93 %
śr.
13 °
czw.
12 °
pt.
12 °
sob.
15 °
niedz.
11 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.