Podczas spotkania można było bezpłatnie wykonać badanie spirometryczne i pulsoksymetrię, a także zmierzyć sobie ciśnienie czy porozmawiać z terapeutą uzależnień. Na uczestników akcji czekały także materiały edukacyjne.
Akcja była częścią projektu pod hasłem “Odświeżamy nasze miasta”. Jego celem jest wzmocnienie realizacji ustawy o zakazie palenia, ale także przekonywanie ludzi do zdrowszego trybu życia. Choć, jak mówi Aneta Moralewska-Bębenek z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie, świadomość zagrożeń powodowanych przez nałogi rośnie.
przecież to kogoś prywatna sprawa że pali nie wiem po jaką cholerę wydajemy publiczne pieniądze na jakieś debilne akcje antynikotynowe, antyalkoholowe ludzie do cholery przecież to każdego prywatna sprawa i nic nam do tego że pali
Jeśli z moich pieniędzy- składek na NFZ i podatków- są leczeni wszyscy ci którzy z głupoty palą , to to nie jest tylko ich prywatna sprawa.
nie z twoich tylko ze swoich bo składki nfz nie są w polsce obowiązkowe – płaci więc wymaga leczenia 🙂 nie palisz, nie masz potrzeby leczenia raka płuc, to możesz leczyć się za swoje (twoim zdaniem nasze) pieniądze np. na raka suta albo mózgu.
profilaktycznie oduczać ludzi palić tylko po to żeby nie wykorzystać składkowych pieniędzy palacza na jego ewentualne leczenie to jak profilaktycznie obciąć kobiecie piersi by w razie ewentualnego nowotworu z przerzutami nie wydawać na jej leczenie 🙂
Składki na NFZ nie są w Polsce obowiązkowe ? Niestety mylisz się.Każdy pracujący , bez względu na formę zatrudnienia musi płacić na NFZ.
przy umowie o dzielo nie ma obowiazkowego ubezpieczenia
umowa O DZIEŁO wymaga odprowadzenia 20% podatku przy czym nie odprowadza się składek emerytalnych ani ZDROWOTNYCH, jednocześnie wykonawca dzieła nie może być zarejestrowny jako bezrobotny i tym samym nie jest ubezpieczony w NFZ (może dobrowolnie ale nie musi) – dobre rozwiązanie dla firm :)…
Korzystam z dyskusji aby podzielic sie opinia na temat lekarza Adama Matysiaka.
Jest wzorem kontaktow z pacjentem/opiekunem pacjenta. Z wielka cierpliwoscia informuje o stanie zdrowia pacjenta, zawsze znajduje czas na udzielenie informacji. Jest rzeczowy, sympatyczny i zyczliwy.