W początkowej fazie spotkania warunki gry dyktowali Chińczycy, ale już po kilku minutach rywalizacja wyrównała się. W dalszej części spotkania Azjaci coraz częściej faulowali, a sędzia konsekwentnie dyktował rzuty wolne i rzuty karne. Biało-czerwoni grali coraz lepiej i do przerwy prowadzili dwom punktami.
W drugiej części spotkania Polacy byli zdecydowanie skuteczniejsi. Warta odnotowania jest seria 7 punktów zdobytych z rzędu. W końcówce do gry powrócili gospodarze, a przewaga polskiej kadry stopniała do jednego punktu. Chwilę później mecz się zakończył, a nasi kadrowicze cieszyli się ze zwycięstwa 21:20.
Dziś o godzinie 13:00 polskiego czasu „biało-czerwoni” zagrają o 9. lokatę Mistrzostw Świata. Ich przeciwnikami będzie drużyna Niemiec.