-4.2 C
Konin
More

    „Integracja Ty i ja” w Koninie

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01
    Sens zmagania się z chorobą, cierpieniem i starością oraz pokonywanie tych ograniczeń przez osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie, to tematy filmów amatorskich, które wyświetlane są na Europejskim Festiwalu Filmowym „Integracja Ty i ja”, który od 8 lat odbywa się w Koszalinie. Sześć wybranych dokumentów będzie można oglądać od 6 do 7 września w Konine. 
    Kino Studyjne „Centrum” zaprezentuje filmy: „Matka”, „Brzydkie słowa”, „Decrescendo”, „Nora wciąż żyje”, „Schowek” oraz „Uśmiechnij się i w nogi”. Holenderski dokument realizowany przez Adelheid Roosen, w sposób pełen humoru i miłości opisuje losy jej matki cierpiącej na Alzheimera. Marcin Maziarzewski, autor dokumentalnego filmu „Brzydkie słowa” przedstawia z olei historię realizatora dźwięku dotkniętego zespołem Touretta. „Decrescendo” w reżyserii Marty Mironowicz to film o psychologu i muzyku, który opiekuje się starszymi osobami w domu pomocy połecznej, doskonale się z nimi porozumiewa, a zapytany o te niezwykłe relacje, mówi, że: „piękno rozmowy nie zależy od piękna mowy”.

    W Kinie Studyjnym „Centrum” zostanie również pokazany niemiecki dokument „Nora wciąż żyje”, ukazujący losy niezwykłej dziewczyny, która przeżyła już prognozowany przez lekarzy wiek (reż. Martin Jabs). Z kolei inny bohater, 19-letni Jason cierpiący na autyzm zmagać się będzie z przedmiotami dnia codziennego, które ukrywa w specjalnym pudełku, łączącym oba światy („Schowek”, reż. David Lea, Wielka Brytania). Losy niepełnosprawnych ludzi przedstawi też Brytyjczyk, Ray Jacobs. W jego filmie „Uśmiechnij się i w nogi” zobaczymy grupę pełno- i niepełnosprawnych performerów
    z „Arty Party”, dla których praca na scenie jest emocjonalną podróżą, odkrywaniem ciała i duszy, oraz próbą poszukiwania sensu w otaczającym świecie.

    Projekcje w Kinie Studyjnym „Centum” będą się odbywały 6 i 7 września od godz. 10:00 i od 17:30. Bilety wstępu kosztują symboliczną złotówkę. Grupy należy zgłaszać wcześniej, telefonicznie.

    Informacje publikowane na portalu Konin24.info są możliwe dzięki wsparciu:

    Asona Energy - Lidera w budowie farm fotowoltaicznych, magazynów energii, agregacji energii, optymalizacji energii oraz w tworzeniu spółdzielni energetycznych.

    Kancelaria Adwokacka Mateusz Muszalski - Renomowany Adwokat w Łodzi. Specjalizuje się w zakresie prawa karnego, cywilnego i gospodarczego, Który w niedługim czasie będzie otwierać filię w Koninie. Rozwody, Prawo Rodzinne, Karne, Cywilne.

    Emeree Divine - Luksusowe gorsety, które modelują i podkreślają sylwetkę, łącząc perfekcyjne krawiectwo z nowoczesnym wzornictwem. Hołd dla kobiecej siły, elegancji i ponadczasowego piękna.

    Holterm - Lider w dostaw oleju pirolitycznego.

    Transportwpolsce.pl

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    -4.2 ° C
    -4.2 °
    -4.2 °
    81 %
    2.6kmh
    99 %
    wt.
    1 °
    śr.
    3 °
    czw.
    7 °
    pt.
    7 °
    sob.
    6 °

    Sygnał24INFO

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł

    Mogłeś przegapić