W ramach długoletniej polsko-ukraińsko współpracy gimnazja w Malanowie i Dobrej zaprosiły do siebie 32. dzieci wraz z opiekunami z Tulczyna i Kiernasówki z rejonu Winnickiego na Ukrainie.
Tradycją się stało, że jednym z punktów pobytu wizyt zagranicznych w powiecie tureckim jest spotkanie
z władzami samorządowymi.
Podczas dzisiejszego spotkania w Starostwie Powiatowym w Turku, starosta turecki Mariusz Seńko przybliżył naszym gościom charakterystykę powiatu tureckiego, nawiązał do inteligentnych specjalizacji województwa wielkopolskiego, które prężnie rozwijają się w naszym powiecie. W swojej wypowiedzi przedstawił młodzieży nowoczesne kierunki kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.
Goście z ukraińskich szkół, oprócz czasu spędzonego na wspólnych zabawach z rówieśnikami, odwiedzą ciekawe miejsca w powiecie oraz w Wielkopolsce.