Wspólnie uczciliśmy 107. rocznicę odzyskania niepodległości
11 listopada 2025 r. mieszkańcy Gminy Golina wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęły się w Myśliborzu Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Następnie odsłonięto odrestaurowany pomnik Ksawerego Wyganowskiego, zasłużonego patrioty, na pobliskim cmentarzu.
Kwiaty, koncert i wspólna pamięć
Po ceremoniach w Myśliborzu uczestnicy przeszli do Gminy Golina, gdzie złożono kwiaty w miejscach pamięci. Kolejnym punktem był koncert „Golina dla Niepodległej” w Domu Kultury. Na scenie zaprezentowali się:
- Golińska Orkiestra Dęta pod batutą Roberta Żurańskiego,
- wokaliści Golińskiego Studia Piosenki pod opieką Katarzyny Żurawik,
- laureaci Przeglądu Piosenki Patriotycznej i konkursu recytatorskiego,
- Chór Wokaliza ze Sławomirem Kaliszewskim wraz z dziećmi ze Studia Piosenki, łącząc pokolenia we wspólnym śpiewie patriotycznych pieśni.
Podczas wydarzenia uczestnicy mogli również wysłuchać prelekcji dr Aldony Olesiak o symbolach narodowych, które pogłębiły wiedzę o historii i tradycji Polski.
Obchody były okazją do wspólnego świętowania wolności, pamięci i jedności mieszkańców. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólne pielęgnowanie patriotyzmu.
Foto: Marcin Waliniak


