5.9 C
Konin
More

    CZTERY PORY REYMONTA W KONIŃSKIM DPS

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie kontynuuje projekt (OD)NOWA Reymont, którego celem jest przybliżenie twórczości noblisty. Tym razem bibliotekarka z Filii „Medycznej” odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Koninie.

    LITERATURA I RYTM NATURY
    Spotkanie odbyło się 18 września 2025 roku i opierało się na symbolicznym kole roku. Każdy miesiąc został zilustrowany cytatem z „Chłopów” Władysława Reymonta lub odpowiednim obrazem. Rozmowy toczyły się wokół cykliczności natury, obrzędów ludowych i świąt kościelnych, które w powieści odgrywają szczególną rolę.

    WSPOMNIENIA I REFLEKSJE
    Uczestnicy chętnie dzielili się własnymi wspomnieniami związanymi z dawnym życiem wiejskim. Literatura Reymonta stała się punktem wyjścia do rozmów o tradycji, obyczajach i zmieniającej się rzeczywistości. Spotkanie wzbudziło refleksję, a jednocześnie pozwoliło spojrzeć na kulturę ludową z perspektywy osobistych doświadczeń.

    Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Reymont. Interwencje”.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    5.9 ° C
    5.9 °
    5.9 °
    96 %
    2.9kmh
    100 %
    sob.
    6 °
    niedz.
    6 °
    pon.
    8 °
    wt.
    12 °
    śr.
    13 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić