11.1 C
Konin
More

    OSI poróżni gminy w powiecie?

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01
    Konsultacje społeczne dotyczące projektowania systemu dystrybucji unijnych pieniędzy na tzw. nową perspektywę zaowocowały wprowadzeniem do WRPO dodatkowego, regionalnego Obszaru Strategicznej Interwencji.

    W efekcie – miejski obszar funkcjonalny Konina tworzy łącznie 9 samorządów. 

    Część z nich nie spełniła kryteriów – mówi wójt gminy Stare Miasto, Ryszard Nawrocki. I to właśnie te 9 samorządów otrzyma w ramach OSI 29,6 mln euro.

    Przed samorządowcami trudne zadanie: pogodzić; sprzeczne często interesy lokalnych społeczności, które spełniły kryteria i znalazły się w OSI, po wtóre – wytłumaczyć tym, dla których w miejskim obszarze funkcjonalnym miejsca zabrakło – dlaczego ominą je unijne pieniądze.


    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    11.1 ° C
    11.1 °
    11.1 °
    87 %
    3.6kmh
    100 %
    pon.
    11 °
    wt.
    12 °
    śr.
    12 °
    czw.
    14 °
    pt.
    13 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić

    Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.