Uczniowie z Młodzieżowej Grupy Ratowniczej OKOŃ działającej przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie wzięli udział w specjalistycznych zajęciach w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej ANS w Koninie.
Warsztaty pozwoliły uczestnikom zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych, ale bez ryzyka dla pacjentów. Dzięki nowoczesnym fantomom oraz symulatorom noworodków, dzieci i dorosłych, młodzież miała okazję przećwiczyć procedury ratownicze, nauczyć się reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz doskonalić kompetencje interpersonalne, takie jak opanowanie stresu, empatia i odpowiedzialność.
Zajęcia poprowadziła wykwalifikowana kadra MCSM pod kierownictwem Danuty Grodzkiej, Anny Tulikowskiej oraz studentek pielęgniarstwa w Koninie. Uczestnicy podkreślali, że zdobyte doświadczenie będzie niezwykle cenne w ich dalszym rozwoju i przyczyni się do lepszego przygotowania do realnych działań ratowniczych.