Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali złodzieja, który w piątek 26 września włamał się do domu w Brzeźnie i ukradł portfel z pieniędzmi oraz dokumentami. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy sprawca został złapany na gorącym uczynku.
Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do dyżurnego w godzinach południowych. Pokrzywdzona kobieta poinformowała, że w jej domu pojawił się nieznany mężczyzna, którego spłoszyła wychodząc z piwnicy. Po chwili zauważyła brak portfela z dokumentami i pieniędzmi.
Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Już po krótkim czasie zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na widok funkcjonariuszy sprawca próbował uciec i ukryć się w polu kukurydzy.
39-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Policja apeluje, aby zawsze zabezpieczać domy i mieszkania przed dostępem osób postronnych oraz natychmiast powiadamiać służby w przypadku podejrzeń o przestępstwo.

