Szkoła Podstawowa im. Jana Twardowskiego w Władysławowie zaprasza mieszkańców i gości na Powiatowo-Gminno-Parafialne Święto Plonów, które odbędzie się w najbliższą niedzielę. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie celebrować zakończenie żniw i podziękować za tegoroczne plony.
O godzinie 12:15 zbiórka delegacji wieńcowych rozpocznie się na boisku przy szkole, a o 12:30 korowód dożynkowy przejdzie ulicami Władysławowa, prowadząc uczestników do miejsca Mszy Świętej. Polowa Msza Dziękczynna o 13:00 będzie centralnym punktem uroczystości, podczas którego mieszkańcy wspólnie podziękują za plony.
Od 14:15 rozpocznie się część obrzędowa Święta Plonów. W programie przewidziano powitanie zaproszonych gości, wystąpienia okolicznościowe gospodarzy, przekazanie wieńca, ceremonię przekazania chleba przez sołtysów, przemówienia gości oraz rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych.
Święto uświetni bogaty program artystyczny: koncert góralski, zabawa taneczna oraz występ grupy Jorrgus. O godzinie 23:30 gwiazda wieczoru – Zenon Martyniuk – zakończy uroczystość niezapomnianym koncertem.
Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu, które łączy tradycję, muzykę i integrację społeczności lokalnej, gwarantując niezapomniane wrażenia dla całych rodzin.


