Interwencje drogowe i działania prewencyjne
W dniach 17–19 października Straż Miejska w Koninie odnotowała liczne zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania i wykroczeń drogowych. Funkcjonariusze interweniowali m.in. na ulicach: Traugutta, Tuwima, Jasnej, Szpitalnej, Wyszyńskiego, Kosmonautów, Kolskiej, Urbanowskiej, Kurpińskiego, 11 Listopada i Karłowicza. W większości przypadków patrole podjęły interwencje, a w dwóch sytuacjach zgłoszenia nie zostały potwierdzone.
Operatorzy monitoringu miejskiego zarejestrowali wykroczenia drogowe na Alei Róż, a na Placu Niepodległości mężczyzna podpalił drzewo – o wszystkich zdarzeniach powiadomiono odpowiednie służby.
Działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i zwierząt
Strażnicy miejscy zajmowali się również innymi sprawami porządku publicznego. Na ulicy Kolskiej zabezpieczono ciało martwego kota i przekazano sprawę do PGKiM, a na ulicy Urbanowskiej interweniowano przy szczekającym psie w kontenerze na odzież, przekazując informację do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Ponadto funkcjonariusze prowadzili prelekcję dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie na temat dbania o dobrostan i bezpieczeństwo młodzieży. Strażnicy nadzorowali także trzynaście osób wykonujących prace społecznie użyteczne zgodnie z wyrokiem sądu.
Obowiązki porządkowe i zabezpieczenie terenów publicznych
Funkcjonariusze SM zabezpieczali ład i porządek publiczny na terenie Urząd Miejski przy Placu Wolności 1, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz prawidłowe funkcjonowanie obiektów użyteczności publicznej.

