Z nieoficjalnych informacji uzyskanych z Konińskiego Magistratu wynika, że dzisiaj 8 grudnia, o godzinie 12:00 odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Konina Pawła Adamowa z przedstawicielem inwestora – spółki Asona Energy sp. z o.o. Rozmowy dotyczyły planowanej budowy krematorium przy ul. Działkowej, aktualnego stanu prawnego inwestycji oraz możliwe rozwiązanie problemu w najbliższym czasie. Spotkaliśmy się inwestorem – potwierdził dzisiejszą wizytę w Urzędzie Miejskim.
Sytuacja formalno-prawna – inwestor działa zgodnie z przepisami
Podczas spotkania strony podsumowały obecną sytuację formalno-prawną oraz faktyczną. Jak podkreślono, inwestor realizuje swoje działania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jednocześnie zaznaczono, że organ administracyjny reprezentowany przez Prezydenta Miasta Konina nie posiada podstaw prawnych do odmowy wydania pozwolenia na budowę przedmiotowej inwestycji.
Propozycja rozwiązania konfliktu
W trakcie rozmowy Prezydent Miasta Konina przedstawił inwestorowi Piotrowi Muszalskiemu, propozycję możliwego rozwiązania napiętej sytuacji społecznej. Związanej z planowaną lokalizacją – Spopielarnia Konin – przy ul. Działkowej. W odpowiedzi inwestor zwrócił się z formalnym wnioskiem o przedstawienie oficjalnego stanowiska miasta oraz przekazanie szczegółowej propozycji w formie pisemnej na adres siedziby spółki w Warszawie.
Odwołano spotkanie z mieszkańcami
W związku z zaistniałą sytuacją strony wspólnie podjęły decyzję o odwołaniu zaplanowanego na środę spotkania z mieszkańcami, którzy wyrażali sprzeciw wobec tej inwestycji. Jak zapowiedziano, dalsze kroki będą uzależnione od treści oficjalnego stanowiska miasta oraz dalszych ustaleń pomiędzy stronami.
O kolejnych etapach postępowania oraz ewentualnych nowych terminach spotkań będziemy informować na bieżąco.


