5.5 C
Konin
More

    Sanktuaryjny Dzień Ojca w Licheniu. Czas obecności, modlitwy i rodzinnych więzi

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    W minioną niedzielę w licheńskim sanktuarium obchodzono Jubileuszowy Sanktuaryjny Dzień Ojca – wydarzenie poświęcone refleksji nad ojcostwem jako darem, odpowiedzialnością i powołaniem. Był to czas głębokiego duchowego przeżycia, ale też wspólnej radości i budowania więzi.

    Centralnym punktem obchodów była Msza Święta, podczas której swoje poruszające świadectwa wygłosili Tomasz Wróbel, reprezentujący Klub Ojcowski „Tato.Net”, oraz Łukasz Paliwoda z Fundacji „Czuły Dom”. Obaj prelegenci podkreślali, że prawdziwe ojcostwo nie opiera się wyłącznie na obowiązkach, ale przede wszystkim na obecności, uważności i wspólnym przeżywaniu codzienności z dzieckiem.

    W homilii kustosz sanktuarium, ks. Sławomir Homoncik MIC, przypomniał, że ojciec, poprzez swoją postawę, kształtuje w dziecku obraz Boga – Boga pełnego miłości, troski i bliskości. Po Eucharystii ojcowie otrzymali poświęcone różańce, mające być duchowym wsparciem w codziennym życiu i modlitwie.

    Równolegle w Strefie Rodziny „Pod Arkadami” odbyły się warsztaty modelarskie pod kierunkiem ks. Zbigniewa Grygorcewicza MIC, pasjonata modelarstwa. Wspólnie z dziećmi budowano latawce, symbolizujące wolność i dziecięcą radość. Po ich ukończeniu uczestnicy wspólnie puszczali je w niebo, umacniając relacje i tworząc niezapomniane wspomnienia.

    Uroczystości zakończyła wspólna modlitwa różańcowa w intencji ojców, wyrażająca wdzięczność za ich obecność i poświęcenie.

    To wyjątkowe wydarzenie, wypełnione modlitwą, świadectwem i rodzinną atmosferą, na długo pozostanie w pamięci uczestników. Był to dzień pełen miłości, zaangażowania i prawdziwego bycia z tatą – dzień, który ukazał piękno ojcostwa w świetle wiary.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    5.5 ° C
    5.5 °
    5.5 °
    96 %
    1.8kmh
    100 %
    sob.
    7 °
    niedz.
    7 °
    pon.
    8 °
    wt.
    11 °
    śr.
    10 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić