5.6 C
Konin
More

    Rusza przebudowa mostu wschodniego w Koninie. Podpisano umowę na inwestycję za 31 milionów!

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Długo wyczekiwana inwestycja stała się faktem! Podpisano umowę na przebudowę mostu wschodniego nad Wartą w ciągu drogi krajowej nr 92 na Trasie Warszawskiej w Koninie. 140 m długości 16 metrów szerokości oraz droga pieszo-rowerowa. Prace zaczną się jeszcze w tym roku!

    Szczegóły inwestycji drogi krajowej nr 92 na Trasie Warszawskiej:

    Zadanie realizowane będzie w ramach projektu „Przebudowa obiektów mostowych w ciągu drogi krajowej nr 92 na Trasie Warszawskiej w Koninie”.

    • Koszt inwestycji: 30 802 095,16 zł brutto
    • Dofinansowanie: 80% z budżetu państwa
    • Termin realizacji: do 30 kwietnia 2027 r.
    • Wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BANIMEX” Sp. z o.o.

    Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę obecnej kratownicy mostu, budowę nowej czteroprzęsłowej konstrukcji, przebudowę dojazdów, sieci ciepłowniczej, elektroenergetycznej, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia. Powstanie także droga pieszo–rowerowa, co poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów.

    Nowy most będzie miał 140 metrów długości i 16 metrów szerokości, a jego klasa nośności osiągnie najwyższy poziom w 12-stopniowej skali.

    Organizacja ruchu na czas budowy

    Na czas prac ruch pojazdów i pieszych zostanie przełożony na sąsiedni most zachodni. Wprowadzony zostanie zakaz ruchu samochodów ciężarowych, z wyjątkiem komunikacji zbiorowej.

    Wsparcie i dalsze plany

    Umowę na realizację inwestycji podpisali dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie, Grzegorz Pająk, oraz prezes firmy BANIMEX, Łukasz Zajdler.
Miasto otrzymało 80% dofinansowania z budżetu państwa. W staraniach o wsparcie finansowe pomógł m.in. poseł Tomasz Piotr Nowak, a także wojewoda Agata Sobczyk.

    Prezydent Konina podkreśla, że to nie koniec działań – w planach jest również remont zachodniego mostu nad Wartą, który ma już około 50 lat.

    Lech Pilarski
    Lech Pilarski
    Redaktor Naczelny - Konin24.info - Konin News sp. z o.o.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    5.6 ° C
    5.6 °
    5.6 °
    97 %
    2.3kmh
    100 %
    sob.
    6 °
    niedz.
    7 °
    pon.
    8 °
    wt.
    10 °
    śr.
    11 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić