4.4 C
Konin
More

    WYSTAWA O KONIŃSKIM PRZEMYSŁOWCU REYMONDZIE – PRZESZŁOŚĆ W OBIEKTYWIE

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zaprasza do galerii „Nad książkami” na wystawę „Reymond – Konin i przemysłowe marzenia”, poświęconą jednemu z najbardziej znanych rodów przedsiębiorców przedwojennego Konina. Ekspozycja jest czynna do 15 września 2025 roku.

    Na wystawie zaprezentowano fotografie i dokumenty związane z działalnością „Białej Fabryki E. Reymonda”. Można zobaczyć fragmenty katalogów reklamujących produkowane w niej urządzenia, opisy produktów oraz adresy przedstawicielstw w całym regionie. W ekspozycji nie zabrakło także zdjęć z prywatnego życia rodziny Reymondów, która miała znaczący wkład w rozwój przemysłowy miasta.

    Wystawa to doskonała okazja, aby poznać historię konińskiego przemysłu i zobaczyć, jak wyglądało życie jednej z najbardziej wpływowych rodzin w przedwojennym Koninie. „Reymond – Konin i przemysłowe marzenia” zachęca do refleksji nad dziedzictwem przemysłowym miasta oraz rolą przedsiębiorców w jego rozwoju.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    4.4 ° C
    4.4 °
    4.4 °
    96 %
    3.1kmh
    100 %
    niedz.
    7 °
    pon.
    8 °
    wt.
    10 °
    śr.
    12 °
    czw.
    8 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić