9.9 C
Konin
More

    Nowe drogi w gminie Stare Miasto. Inwestycje zakończone

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Zakończyła się realizacja kluczowych zadań infrastrukturalnych na terenie gminy Stare Miasto, finansowanych ze środków rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Dzięki temu mieszkańcy zyskali nowoczesne i bezpieczne drogi oraz nowe ciągi piesze.

    W ramach zakończonych prac nowe nawierzchnie asfaltowe pojawiły się na trzech ważnych odcinkach:

    • ul. Janowickiej w Starym Mieście – remont objął ponad 2,3 km drogi;
    • ul. Modrzewiowej między Żychlinem a Janowicami – odnowiono odcinek o długości przeszło 1,3 km;
    • ul. Sosnowej w Żychlinie – nowy asfalt na 950 metrach, a dodatkowo powstał tam chodnik o długości 500 metrów i szerokości 2 metrów.

    Ważnym punktem programu była również przebudowa ul. Południowej w Żychlinie. Dotychczasowa droga gruntowa zyskała nawierzchnię brukową na odcinku 640 metrów.

    Łączna wartość zakończonych inwestycji drogowych wyniosła ponad 6,6 mln zł, z czego 6 mln zł pochodziło z rządowego dofinansowania w ramach „Polskiego Ładu”.

    Władze gminy podkreślają, że modernizacja infrastruktury drogowej to jeden z priorytetów, który realnie wpływa na komfort życia mieszkańców oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    9.9 ° C
    9.9 °
    9.9 °
    97 %
    3.9kmh
    100 %
    czw.
    10 °
    pt.
    7 °
    sob.
    7 °
    niedz.
    8 °
    pon.
    4 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić