9 C
Konin
More

    Nowa jakość w transporcie publicznym. Nowoczesne autobusy hybrydowe dla PKS Konin

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Flota PKS Konin została właśnie zasilona sześcioma nowymi autobusami hybrydowymi IVECO Crossway. Oficjalne przekazanie pojazdów miało miejsce w czwartek, 29 maja. Od 1 czerwca autobusy zaczną obsługiwać regularne trasy.

    Zakup pojazdów jest częścią większego projektu realizowanego przez konińskiego przewoźnika. W jego ramach PKS nabył łącznie 13 nowych hybryd za kwotę blisko 29 milionów złotych, z czego aż 21 milionów pochodzi z dofinansowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Kolejnych siedem pojazdów dotrze do Konina w styczniu 2026 roku.

    Prezes zarządu spółki Dariusz Andrzejewski podkreślił, że to nowy rozdział w historii PKS Konin – kierunek rozwoju przedsiębiorstwa zmierza ku niskoemisyjności i nowoczesnym standardom obsługi pasażera. Autobusy wyposażono m.in. w system kamer, monitoring, niskopodłogową konstrukcję i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Pasażerowie z pewnością docenią również wygodne fotele, zaprojektowane z myślą o dłuższych podróżach.

    Podczas ceremonii przekazania symboliczny klucz do nowych pojazdów prezesowi konińskiego PKS-u wręczył Radosław Pankau, prezes zarządu ABP Bus & Couch. W wydarzeniu wzięli również udział: prezydent Konina Piotr Korytkowski, poseł Tomasz Piotr Nowak oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Drzewiecki.

    Nowe autobusy zastąpią najstarsze i najbardziej wyeksploatowane pojazdy zasilane olejem napędowym. Jak zaznaczył Andrzejewski, średni wiek obecnego taboru PKS Konin wynosi 15 lat, co i tak wypada lepiej niż w wielu innych spółkach PKS w kraju – ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia.

    W ramach projektu zrealizowano również szkolenie kierowców, a pojazdy objęte są zdalnym monitoringiem technicznym, prowadzonym z centrum w Mediolanie.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    9 ° C
    9 °
    9 °
    96 %
    3.3kmh
    100 %
    śr.
    11 °
    czw.
    10 °
    pt.
    7 °
    sob.
    6 °
    niedz.
    7 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić