W siedzibie MPEC-Konin odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: plastycznego i filmowego zorganizowanych w ramach projektu „Wielkopolskie ciepło przyjazne środowisku – organizacja konkursów, gier i quizów w zakresie edukacji ekologicznej”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
W piątek, 3 października, do siedziby MPEC-u przybyli uczestnicy wraz z opiekunami, by poznać wyniki i odebrać nagrody. Zanim ogłoszono zwycięzców, emocje sięgały zenitu – miejsca na podium do ostatniej chwili pozostawały tajemnicą.
Laureaci otrzymali symboliczne „plecaki pełne szczęścia”, które wręczyli wspólnie zastępca prezydenta Konina – Witold Nowak oraz prezes MPEC-Konin – Sławomir Lorek. Uroczystości towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac oraz sesja fotograficzna uczestników.
Wyniki konkursów:
Konkurs plastyczny
Klasy 1–3:
- Oliwia Kwiatkowska, kl. 2a, SP nr 3
- Gabriel Pawłowski, kl. 1d, SP nr 15
- Olaf Karbowy, kl. 2b, SP nr 15
Klasy 4–6:
- Szymon Małolepszy, kl. 5a, SP nr 8
- Jan Błaszczyk, kl. 5a, SP nr 8
- Oliwia Sędłak, kl. 6c, SP nr 12
Klasy 4–6 – prace 3D:
- Barbara Sabacińska, kl. 5b, SP nr 9
- Weronika Szymańska, kl. 4d, SP nr 3
- Małgorzata Wiśniewska, kl. 4d, SP nr 3
Klasy 7–8:
- Jan Pilarczyk, kl. 7a, SP nr 12
- Hanna Sobczak, kl. 8a, SP nr 12
- Kacper Kotwas, kl. 7b, SP nr 7
Wyróżnienie: Marharyta Kondratska, kl. 7d, SP nr 12
Konkurs filmowy
- Damian Marzol, kl. 6c, SP nr 15
Organizatorzy podkreślili, że celem konkursów było rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, a także promowanie troski o środowisko poprzez twórczą ekspresję i nowoczesne formy przekazu.

