5.8 C
Konin
More

    KGR – KAPITALNA GRUPA RATUNKOWA

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    DRUŻYNOWE SUKCESY UCZELNI
    Reprezentacja ANS w Koninie zajęła II miejsce w I Ogólnopolskich Zawodach i Warsztatach „Ratujmy Życie 2025”. W rywalizacji wzięło udział 18 zespołów z Wielkopolski Wschodniej oraz jeden z Poznania – Uniwersytet Medyczny. Zawody odbyły się 10 października w Powidzu i były poświęcone ratownictwu, bezpieczeństwu oraz ochronie ludności.

    CELE ZAWODÓW
    Głównym celem wydarzenia było podniesienie świadomości społecznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy, doskonalenie praktycznych umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz promowanie odpowiedzialności i empatii wobec drugiego człowieka. – Ich znaczenie podkreślała dr Edyta Bielik, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu ANS w Koninie, która wspierała zespół swoim doświadczeniem i wiedzą.

    SKŁAD ZESPOŁU I ZADANIA
    W skład naszego zespołu weszły: Anna Tulikowska, wykładowczyni WNZ, oraz studentki pielęgniarstwa: Justyna Kaniewska, Wiktoria Glapa i Justyna Wolska. Podczas zawodów uczestniczki musiały wykazać się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach takich jak: stany nagłe, wypadki, krwotoki, RKO – resuscytacja krążeniowo-oddechowa z użyciem AED, a także RKO u dziecka.

    PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE
    Serdecznie gratulujemy naszym uczestniczkom znakomitego wyniku i dziękujemy za zaangażowanie, które przyczyniło się do sukcesu uczelni. Ich wiedza, profesjonalizm i empatia stanowią wzór dla kolejnych pokoleń przyszłych ratowników.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    5.8 ° C
    5.8 °
    5.8 °
    97 %
    2.6kmh
    100 %
    sob.
    6 °
    niedz.
    7 °
    pon.
    8 °
    wt.
    10 °
    śr.
    11 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić