Zawodnicy UKS Judo Tuliszków znakomicie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w miniony weekend. Młodzi sportowcy z Tuliszkowa po raz kolejny potwierdzili, że należą do czołówki w kraju w swoich kategoriach wiekowych.
Największy sukces odniósł Michał Kałuża, który po serii emocjonujących i wymagających pojedynków wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski. Zawodnik wykazał się dojrzałą taktyką, pewnością siebie i znakomitym przygotowaniem fizycznym. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Lena Michalak, która zakończyła rywalizację na 5. miejscu, a Marcelina Poprawska uplasowała się na 7. miejscu – oba te wyniki to dowód wysokiego poziomu sportowego całej drużyny.
Wszyscy reprezentanci klubu uzyskali awans do mistrzostw w drodze eliminacji, prezentując wysoki poziom techniczny i determinację. Ich występ to efekt konsekwentnej pracy, zaangażowania oraz profesjonalnego podejścia trenerów.
Trener sekcji judo w Tuliszkowie nie krył dumy ze swoich podopiecznych:
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych zawodników. Michał pokazał ogromny charakter i zasłużenie stanął na podium. Lena i Marcelina również walczyły z pełnym zaangażowaniem, udowadniając, że Tuliszków ma bardzo silne zaplecze młodzieżowe. Wyniki naszych zawodników potwierdzają, że nasza praca przynosi efekty – podkreśla trener.
Dla młodych judoków był to nie tylko sportowy sprawdzian, ale także cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Klub już przygotowuje się do kolejnych wyzwań – treningów, zgrupowań i zawodów ogólnopolskich.
– Naszym celem jest rozwój zawodników i budowa drużyny, która będzie walczyć o medale również na arenie międzynarodowej. Tuliszków ma ogromny potencjał i pokazuje, że potrafi wychować sportowców na najwyższym poziomie – dodaje szkoleniowiec.
Gratulacje dla całego zespołu UKS Judo Tuliszków za znakomite wyniki, sportową postawę i godne reprezentowanie miasta na arenie ogólnopolskiej.

