Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie z dumą informuje, że jego uczeń — Jakub Budziński z klasy 5 TP — osiągnął ogromny sukces na światowej arenie. Jakub zajął 3. miejsce w kategorii BodyBuilding U20 na Mistrzostwach Naturalnej Kulturystyki, organizowanych przez federację WNBF — uznawaną za jedną z najważniejszych w tej dyscyplinie sportowej.
Rywalizacja na najwyższym poziomie
W turnieju wzięło udział około 250 zawodników z całego świata, którzy przeszli rygorystyczne testy antydopingowe oraz badanie wariografem. Sukces Jakuba ma jeszcze większą wagę, biorąc pod uwagę poziom konkurencji oraz ścisłe zasady naturalnej kulturystyki.
Determinacja, pasja i ciężka praca
Za tym osiągnięciem stoi ponad roczna intensywna praca: treningi, treningi siłowe, odpowiednia dieta i nieustanna dyscyplina. Jakub udowodnił, że wytrwałość i poświęcenie potrafią przynieść spektakularne efekty.
Dyrekcja szkoły, trenerzy oraz cała społeczność ZSGE składają gratulacje Jakubowi za jego sportową postawę i samozaparcie. To inspiracja dla uczniów, że pasja, systematyczność i zaangażowanie mogą zaprowadzić na światowe podium.



