Fundacja PODAJ DALEJ z Konina laureatem Nagrody STUKOT’56

To wyjątkowe wyróżnienie dla organizacji, która od ponad dwóch dekad wspiera osoby z niepełnosprawnościami. Fundacja PODAJ DALEJ z Konina została laureatem prestiżowej Nagrody STUKOT’56 w kategorii „Prawo i chleb”. Nagroda przyznawana jest osobom i organizacjom, które swoją działalnością promują wartości Poznańskiego Czerwca 1956. Wartości takie jak wolność, godność, solidarność i prawo do godnego życia.

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Lech Pilarski
Lech Pilarski
Redaktor Naczelny - Konin24.info - Konin News sp. z o.o.

To wyjątkowe wyróżnienie dla organizacji, która od ponad dwóch dekad wspiera osoby z niepełnosprawnościami. Fundacja PODAJ DALEJ z Konina została laureatem prestiżowej Nagrody STUKOT’56 w kategorii „Prawo i chleb”. Nagroda przyznawana jest osobom i organizacjom, które swoją działalnością promują wartości Poznańskiego Czerwca 1956. Wartości takie jak wolność, godność, solidarność i prawo do godnego życia.

Fundacja PODAJ DALEJ doceniona za działania na rzecz godności i niezależności

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 25 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, tuż przed głównymi obchodami 70. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956.

Kapituła wyróżniła Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w kategorii „Prawo i chleb„. Honoruje osoby oraz organizacje działające na rzecz godności człowieka i wsparcia osób potrzebujących. Właśnie te wartości od lat są fundamentem działalności konińskiej organizacji. Fundacja pomaga osobom z niepełnosprawnościami odzyskiwać samodzielność, rozwijać swoje pasje, podejmować pracę oraz prowadzić możliwie niezależne życie. Wyróżnienie ma szczególny wymiar, ponieważ nawiązuje do idei, które przyświecały robotnikom protestującym w Poznaniu w czerwcu 1956 roku.

Fot.: Monika Pasieczna, FOTOBUENO

Nagroda, która przypomina o wartościach Poznańskiego Czerwca

Nagroda STUKOT’56 – Odgłosy Czerwca została ustanowiona po to, aby przypominać o haśle, które towarzyszyło wydarzeniom sprzed siedemdziesięciu lat: „O Boga, za wolność, prawo i chleb”. Sama nazwa wyróżnienia nie jest przypadkowa. Nawiązuje do charakterystycznego stukotu drewnianych chodaków, w których robotnicy przemierzali ulice Poznania podczas protestów. Laureaci mają być symbolicznym „stukotem” współczesnych czasów. To osoby i instytucje, które swoją codzienną działalnością przypominają, że walka o godność, wolność i prawa człowieka nie zakończyła się wraz z historią. Obok Fundacji PODAJ DALEJ w tym roku nagrodzeni zostali także brat Marek Durski ze wspólnoty Taizé oraz dziennikarz Andrzej Poczobut.

„To wyróżnienie dla osób z niepełnosprawnościami”

Nagrodę w imieniu Fundacji odebrali Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezeska Fundacji, oraz Maciej Wiatrowski, wiceprezes. Podczas gali nie kryli wzruszenia i podkreślali, że wyróżnienie jest przede wszystkim docenieniem osób, dla których Fundacja działa każdego dnia.

Jesteśmy bardzo poruszeni, ale również dumni z otrzymania tegorocznej nagrody. Czujemy odpowiedzialność i zobowiązanie, aby przekazywać dalej idee, które pozostawił nam nasz patron, doktor Piotr Janaszek – żeby osoby z niepełnosprawnościami mogły żyć godnie i być jak najbardziej niezależne!

mówił Maciej Wiatrowski

Z kolei Zuzanna Janaszek-Maciaszek zwróciła uwagę, że choć współczesne wyzwania różnią się od tych sprzed siedemdziesięciu lat, walka o godność człowieka nadal pozostaje aktualna.

Dla naszych Podopiecznych walka o chleb to walka o niezależność, prawo do pracy, do założenia rodziny i realizowania pasji. A walka o godność to możliwość życia bez barier, ograniczeń i litości. Ta nagroda jest przede wszystkim dla nich

podkreśliła Zuzanna Janaszek-Maciaszek
Fot.: Monika Pasieczna, FOTOBUENO

Fundacja z Konina od ponad 20 lat zmienia życie osób z niepełnosprawnościami!

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ działa od 2004 roku i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji pozarządowych w regionie konińskim.

Na przestrzeni lat zrealizowała dziesiątki projektów wspierających dzieci, młodzież i dorosłych z niepełnosprawnościami. Organizacja prowadzi między innymi mieszkania treningowe, programy rehabilitacyjne, działania aktywizujące zawodowo oraz inicjatywy sportowe. Jednym z najbardziej znanych przedsięwzięć są Kolonie Małych Odkrywców, które od lat umożliwiają dzieciom z niepełnosprawnościami aktywne spędzanie wakacji i zdobywanie nowych doświadczeń. Fundacja realizuje również projekt Osady Janaszkowo – miejsca tworzonego z myślą o osobach z najcięższymi niepełnosprawnościami. To przestrzeń, która ma zapewnić im bezpieczeństwo, możliwość samodzielnego funkcjonowania i godnego życia.

Ważne wyróżnienie także dla Konina

Nagroda STUKOT’56 ma wymiar symboliczny, ale jej znaczenie wykracza poza samą statuetkę. To dowód uznania dla codziennej pracy setek osób – pracowników, wolontariuszy i darczyńców – którzy od lat angażują się w działalność Fundacji. Dla mieszkańców Konina to również powód do dumy. Organizacja od lat pokazuje, że lokalne inicjatywy mogą mieć znaczenie nie tylko w regionie, ale również w skali całego kraju. Takie wyróżnienia przypominają, że za wieloma sukcesami stoją nie spektakularne wydarzenia, lecz codzienna, często niewidoczna praca na rzecz drugiego człowieka.

Gratulujemy Fundacji PODAJ DALEJ zdobycia Nagrody STUKOT’56! To piękne i w pełni zasłużone wyróżnienie. Życzymy kolejnych sukcesów i niegasnącej siły do zmieniania świata na lepsze.

redakcja Konin24.info

Podsumowanie

Fundacja PODAJ DALEJ z Konina dołączyła do grona laureatów Nagrody STUKOT’56, otrzymując wyróżnienie w kategorii „Prawo i chleb”. To nagroda przyznawana organizacjom i osobom, które swoją działalnością promują wartości wolności, solidarności i godności człowieka. Od ponad 20 lat Fundacja udowadnia, że wsparcie osób z niepełnosprawnościami to nie tylko pomoc w codziennym funkcjonowaniu, ale przede wszystkim tworzenie warunków do samodzielnego i pełnego życia. Przyznana nagroda jest potwierdzeniem, że obrany przed laty kierunek pozostaje ważny i potrzebny również dziś.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Informacje publikowane na portalu Konin24.info są możliwe dzięki wsparciu:

  • Asona Energy - Lider w budowie farm fotowoltaicznych, magazynów energii, agregacji energii, optymalizacji energii oraz w tworzeniu spółdzielni energetycznych.
  • Kancelaria Adwokacka Mateusz Muszalski - Renomowany Adwokat w Łodzi. Specjalizuje się w zakresie prawa karnego, cywilnego i gospodarczego, Który w niedługim czasie będzie otwierać filię w Koninie. Rozwody, Prawo Rodzinne, Karne, Cywilne.
  • Emeree Divine - Luksusowe gorsety, które modelują i podkreślają sylwetkę, łącząc perfekcyjne krawiectwo z nowoczesnym wzornictwem. Hołd dla kobiecej siły, elegancji i ponadczasowego piękna.
  • Holterm - Lider w dostaw oleju pirolitycznego.
  • Transportwpolsce.pl
  • SkiResort - Nowoczesny, całoroczny kompleks z krytymi stokami narciarskimi i symulatorami jazdy, umożliwiający naukę oraz trening narciarstwa i snowboardu przez cały rok. To miejsce stworzone dla dzieci, dorosłych, początkujących i zaawansowanych miłośników aktywnego wypoczynku.
  • Restauracja Alpejska - Wyjątkowe miejsce inspirowane klimatem Alp, łączące eleganckie wnętrza z autentyczną kuchnią opartą na alpejskich smakach. To idealna przestrzeń na lunch, kolację, spotkanie biznesowe, rodzinne uroczystości oraz wyjątkowe wydarzenia.
  • Solinerg - Doświadczony wykonawca farm fotowoltaicznych oraz magazynów energii. Spółka działa w sektorze OZE od 2019 roku, czerpiąc z ponad 16-letniego doświadczenia Grupy InSense w energetyce odnawialnej.

PROMOCJA

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Konin
zachmurzenie umiarkowane
15.6 ° C
15.6 °
15.6 °
89%
6.2m/s
75%
wt.
18 °
śr.
19 °
czw.
24 °
pt.
26 °
sob.
21 °

WYDARZENIA
WYDARZENIA

Więcej

Sygnał24
UWAGA

Więcej

Mogłeś przegapić