I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie rozwija swoją działalność edukacyjną o kolejne proekologiczne inicjatywy. Nauczycielka języka polskiego, Ewa Walczak, ukończyła we Florencji kurs „Edukacja ekologiczna: uczenie się i działanie na rzecz lepszej przyszłości”.
NOWE KOMPETENCJE I PRAKTYCZNE POMYSŁY
Szkolenie obejmowało zagadnienia związane z angażowaniem uczniów w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, promocją szkół wolnych od plastiku oraz tworzeniem przyjaznej i ekologicznej przestrzeni edukacyjnej. Ważnym elementem kursu była także nauka prowadzenia inspirujących rozmów o ochronie środowiska.
SZKOŁA STAWIA NA EKOLOGIĘ
Dzięki zdobytym doświadczeniom I LO umacnia swoją pozycję jako placówka świadoma wyzwań przyszłości. Kurs realizowany był w ramach programu FERS 2024, który wspiera nowoczesne i ekologiczne podejście do edukacji.

