Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w powiecie tureckim, gdzie spotkanie towarzyskie zakończyło się aktem agresji. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dotkliwie zranił swojego znajomego. Sprawca usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem za brutalne pobicie w Turku.
Awantura podczas alkoholowej libacji
Zdarzenie miało miejsce 29 czerwca 2026 roku. Według ustaleń funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Turku, dwaj mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W trakcie spotkania doszło jednak między nimi do nagłego nieporozumienia. W rezultacie kłótnia szybko przerodziła się w otwartą przemoc fizyczną. Agresywny 44-letni mieszkaniec powiatu tureckiego zaatakował swojego 48-letniego znajomego, który pochodzi z powiatu kutnowskiego.

Przebieg ataku i obrażenia poszkodowanego
Napastnik działał w sposób wyjątkowo bezwzględny oraz brutalny. Co więcej, w trakcie zajścia użył niebezpiecznego przedmiotu, aby zwielokrotnić siłę swoich ciosów. Służby ratunkowe oraz śledczy wskazują na następujący przebieg awantury. Na początku sprawca wielokrotnie uderzał pokrzywdzonego ciężką drewnianą belką. Po zadaniu serii ciosów niebezpiecznym przedmiotem, napastnik zaczął bić ofiarę pięściami. Na koniec bezwzględny agresor kopał leżącego już na ziemi mężczyznę po całym ciele.
Wskutek tego zdarzenia 48-latek doznał poważnych obrażeń ciała. Lekarze stwierdzili u niego uszczerbek na zdrowiu. Dodatkowo doszło do naruszenia czynności narządów, które powoduje rozstrój zdrowia trwający powyżej 7 dni.
Decyzja prokuratury i konsekwencje prawne
Policjanci z Turku błyskawicznie zatrzymali 44-letniego agresora. Dzięki temu zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu oficjalnych zarzutów. Mężczyzna odpowie zatem za narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
W związku z tym, na wniosek lokalnych funkcjonariuszy, prokurator podjął decyzję o środkach zapobiegawczych. Ostatecznie wobec podejrzanego zastosowano dozór Policji. Całe postępowanie przygotowawcze prowadzi obecnie Prokuratura Rejonowa w Turku, która wkrótce skieruje sprawę do sądu.
Policja ostrzega: alkohol wzmaga agresję
Lokalne służby mundurowe regularnie przypominają, że alkohol drastycznie obniża próg samokontroli. Niestety, przemoc i agresja pod wpływem trunków bardzo często prowadzą do dramatów oraz nieodwracalnych konsekwencji.
Dlatego też każda osoba, która decyduje się na zachowania zagrażające życiu innych, musi liczyć się z surową odpowiedzialnością karną. Jednocześnie Komenda w Turku zapowiada bezwzględne i stanowcze reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa w regionie.




