11.9 C
Konin
More

    Policjanci z Konina zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców podczas akcji „Trzeźwość”

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Komenda Miejska Policji w Koninie przeprowadziła dziś poranne działania pod nazwą „Trzeźwość”, których celem było wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu. Niestety, nie wszyscy kierowcy wykazali się odpowiedzialnością.

    Dwa zatrzymania w jednym poranku

    Pierwsze zatrzymanie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie piątej rano w Kleczewie. Policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 48-letniego kierowcę Forda, u którego badanie wykazało 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

    Niespełna dwie godziny później, po godzinie siódmej, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Koninie zatrzymali 25-latka kierującego Citroenem. Wynik badania wykazał 0,3 promila alkoholu, co oznacza stan po użyciu alkoholu. On również stracił prawo jazdy, a o jego losie zdecyduje sąd.

    Policja apeluje o rozsądek

    Policjanci przypominają, że każdy, kto wsiada za kierownicę po alkoholu, stwarza śmiertelne zagrożenie – nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację działań profilaktycznych i częstsze kontrole trzeźwości.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie umiarkowane
    11.9 ° C
    11.9 °
    11.9 °
    73 %
    5.6kmh
    84 %
    czw.
    12 °
    pt.
    14 °
    sob.
    8 °
    niedz.
    4 °
    pon.
    5 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić

    Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.