9.5 C
Konin

VIII Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

PROMOCJA

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

W środę w 3LO spotkali się utalentowani uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych rejonu konińskiego (powiaty: koniński, słupecki i kolski i miasto Konin), aby wziąć udział w VIII Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy konkursu zaśpiewali utwory swoich ulubionych artystów, dzieląc się swymi pasjami muzycznymi i prezentując zdolności wokalne i lingwistyczne.


Jak co roku festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. W odbywającym się w minioną środę finale wystąpiło 23 artystów. Wykonania zaprezentowane podczas festiwalu przekonują, że uczniowie szkół rejonu konińskiego ( i nie tylko) potrafią znakomicie śpiewać. I to w języku obcym!
Nagrodzeni:
Grand Prix i Nagroda Starosty Konińskiego – Zuzanna Wojtysiak ze Szkoły Podstawowej im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie
1 miejsce i Nagroda Publiczności – Marta Olejnik ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie
2 miejsce – Adrianna Łopuszyńska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie
3 miejsce – Zofia Malesza ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
Wyróżnienie – Iga Król z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozarzewie
Nagroda Dyrektora III LO – Dominika Mijalska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żychlinie
Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Kamil Wasicki – kompozytor, wokalista, Krystian Weber – muzyk, Centrum Kultury i Sztuki Konin oraz Marek Derenowski – Akademia Nauk Stosowanych Konin, Zakład Filologii Angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

- Reklama -

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie umiarkowane
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
85 %
7kmh
56 %
śr.
13 °
czw.
12 °
pt.
11 °
sob.
14 °
niedz.
14 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.