4.6 C
Konin
More

    Uwaga na silne burze!

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował komunikat pogodowy i podniósł stopień zagrożenia z pierwszego na drugi.

     

    IMiGW ostrzega – po południu w Wielkopolsce może nastąpić załamanie pogody. Pomiędzy godziną 12.00 (30 maja) a 2.00 (31 maja) prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie możliwy grad.

     

    Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 85 %.

     

    Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś w województwach: wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim może dojść do silnych burz z gradem. II stopień zagrożenia oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

     

    W innych częściach Polski IMiGW wprowadziło 1 stopień zagrożenia, czyli wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

    Informacje publikowane na portalu Konin24.info są możliwe dzięki wsparciu Asona Energy. Lidera w budowie farm fotowoltaicznych, magazynów energii, agregacji energii, optymalizacji energii oraz w tworzeniu spółdzielni energetycznych.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie małe
    4.6 ° C
    4.6 °
    4.6 °
    91 %
    2.9kmh
    30 %
    pon.
    5 °
    wt.
    6 °
    śr.
    4 °
    czw.
    5 °
    pt.
    6 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić