Trzy szermiercze turnieje w Koninie

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01
Po wakacyjnej przerwie zawodniczki i zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego powracają na plansze. Już pierwszy miesiąc roku szkolnego będzie dla nich niezwykle intensywny.
W piątek i sobotę (12 i 13 września) konińscy kibice będą mieli okazję obejrzeć zmagania z wykorzystaniem wszystkich zaliczanych do szermierki broni. Poza tradycyjną w naszym mieście szablą pojawi się także floret i szpada. Wszystko to w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Dziewcząt i Chłopców. Pierwszego dnia od 9:00 rywalizować będą floreciści. W sobotę z samego rana na placu boju pojawią się szpadziści, a po południu odbędzie się rywalizacja zawodników władających szablą. Po zakończeniu zmagań indywidualnych rozpoczną się walki drużynowe. Na 14 września (niedziela) zaplanowano I Puchar Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn. 

Zawodnicy z kilkunastu krajów zjadą się do Konina w piątek 19 września. To za sprawą rozpoczynającego się wtedy VII Pucharu Europy Kadetów w Szabli Kobiet i Mężczyzn, będącego jednocześnie XV Turniejem o Puchar Prezydenta Miasta Konina. Zawody potrwają do niedzieli.

W ubiegłym roku w turnieju wystartowało 219 uczestników z Białorusi, Czech, Francji, Kanady, Łotwy, Niemiec, Rosji, Rumuni, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Włoch i Polski. W szabli kobiet niepokonana okazała się Rosjanka Svetlana Sheveleva, która w walce o I miejsce wygrała ze swą rodaczką Anną Solovievą 15/12. Trzecie miejsce w turnieju przypadło także Rosjankom: Reginie Onufrievej oraz Kristinie Ten. Wśród Polek najwyżej uplasowała się zawodniczka Konińskiego Klubu Szermierczego – Sylwia Matuszak, która zajęła dziewiątą lokatę. 

W zmaganiach panów triumfował Rosjanin Konstantin Lakhanov, który w pojedynku o najwyższą pozycję pokonał zawodnika z USA – Karola Metrykę 15/9. Trzecie miejsce wywalczyli: zawodnik KKSz Mateusz Godlewski i Benjamin Natanzon z USA. Do finałowej ósemki zakwalifikował się także inny koninianin – Adrian Dzwoniarski, który ostatecznie zakończył zmagania na piątej pozycji. 

Patronat medialny nad szermierczym Pucharem Europy sprawować będzie Radio Konin (95,8 FM). W hali szermierczej stanie zewnętrzne studio jedynej lokalnej konińskiej rozgłośni. 

Informacje publikowane na portalu Konin24.info są możliwe dzięki wsparciu:

Asona Energy - Lidera w budowie farm fotowoltaicznych, magazynów energii, agregacji energii, optymalizacji energii oraz w tworzeniu spółdzielni energetycznych.

Kancelaria Adwokacka Mateusz Muszalski - Renomowany Adwokat w Łodzi. Specjalizuje się w zakresie prawa karnego, cywilnego i gospodarczego, Który w niedługim czasie będzie otwierać filię w Koninie. Rozwody, Prawo Rodzinne, Karne, Cywilne.

Emeree Divine - Luksusowe gorsety, które modelują i podkreślają sylwetkę, łącząc perfekcyjne krawiectwo z nowoczesnym wzornictwem. Hołd dla kobiecej siły, elegancji i ponadczasowego piękna.

Holterm - Lider w dostaw oleju pirolitycznego.

Transportwpolsce.pl

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
bezchmurnie
3.8 ° C
3.8 °
3.8 °
73 %
4.4kmh
5 %
wt.
15 °
śr.
16 °
czw.
12 °
pt.
16 °
sob.
14 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić