4.7 C
Konin
More

    Teatr Tańca CODA przed pierwszym startem

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Teatr Tańca CODA to nowość w Konińskim Domu Kultury. Tancerze przygotowują się właśnie do pierwszego występu na Festiwalu w Krapkowicach.

    Teatr Tańca CODA zrzesza doświadczonych tancerzy, w tym instruktorów. Prezentują taniec współczesny, dużo eksperymentują, czerpią ze swojego doświadczenia, intuicji, marzeń. Materiał, nad którym właśnie pracują nosi tytuł ,,Tempo’’.

    – Chodzi o tempo życia, które nas wciąga. Zamknięcie w schematach, stała presja, wyścig szczurów, czyli to wszystko co nas otacza we współczesnym świecie. Chcemy to pokazać poprzez taniec i grę aktorską – mówi Marta Konopacka, instruktor i choreograf Teatru Tańca CODA. – Teatr Tańca to dla mnie nowość. Praca z dorosłymi, również tancerzami, wymaga kompromisów. Bardzo liczę się z ich zdaniem, przesiewam propozycje przez swoje poglądy i doświadczenie. W naszej choreografii można znaleźć  nutkę od każdego, a ja wszystkim zarządzam pod względem choreograficznym, aranżacji, strojów, muzyki.

    Teatr Tańca CODA z Konińskiego Domu Kultury to 14 tancerzy. Intensywnie pracują nad materiałem na III Festiwal Teatrów Tańca w Krapkowicach.

    – Myślę, że będzie to dla nas dobry początek. Zobaczymy jak się prezentują inne teatry tańca, spróbujemy swoich sił – dodaje Marta Konopacka.

    Festiwal w Krapkowicach pod Opolem odbędzie się 19 listopada. Trzymamy kciuki za Teatr Tańca CODA z Konina.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    4.7 ° C
    4.7 °
    4.7 °
    95 %
    5.3kmh
    98 %
    pon.
    9 °
    wt.
    11 °
    śr.
    11 °
    czw.
    10 °
    pt.
    7 °

    Sygnał24INFO

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł

    Mogłeś przegapić