10.9 C
Konin
More

    Rośnie popularność e-wizyty w ZUS

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    E-wizyty, dzięki którym klienci mogą umówić się z ekspertem ZUS na zdalną konsultację, cieszą się coraz większą popularnością. Z tej szybkiej i bezpiecznej formy kontaktu skorzystało już ponad 600 osób w Wielkopolsce. 

    E-wizyty w ZUS ruszyły 19 października. Tę zdalną poradę odbyło już około 6 tys. osób, najwięcej w Poznaniu, Warszawie i w Krakowie – informuje Marlena Nowicka – regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce – Z wizyt online w dwóch poznańskich oddziałach skorzystało prawie 550 osób.


    Wizyta online to wideo-rozmowa z ekspertem danej placówki ZUS. Aby można było odwiedzić  ZUS online, wystarczy dostęp do komputera lub smartfona z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę. Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze, w godzinach od 9.00 do 14.30. 


    W celu zarezerwowania wizyty online należy wejść na stronę  www.zus.pl. Podczas rezerwacji trzeba podać  swoje  dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, a także kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty.


    Dzień przed spotkaniem, na wskazany podczas rejestracji numer telefonu, osoba rezerwująca zdalną wizytę, otrzyma sms przypominający. Natomiast w dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma mail, w którym będzie link do połączenia  z pracownikiem ZUS. Ważne, aby przed rozmową udostępnić obraz z kamery i dźwięk z  mikrofonu.


    W celu sprawnego funkcjonowania tej usługi, apelujemy do osób, które z różnych powodów rezygnują z e-wizyty, by nas o tym wcześniej poinformowały, aby w tym czasie ktoś inny mógł z takiej porady skorzystać – zwraca uwagę rzeczniczka – Wizytę online odwołamy przez  link do rezygnacji z e-wizyty, który otrzymany bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji oraz w dniu planowanego e-spotkania. 
    Jeśli klient będzie chciał uzyskać informację w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. 

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    10.9 ° C
    10.9 °
    10.9 °
    82 %
    4.2kmh
    100 %
    wt.
    12 °
    śr.
    12 °
    czw.
    13 °
    pt.
    13 °
    sob.
    12 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić

    Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.