9.1 C
Konin
More

    Poszukiwany sprawca wypadku w rękach Policji

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    48 godzin, tylko tyle potrzebowali konińscy kryminalni żeby odnaleźć sprawcę wtorkowego wypadku drogowego.

    Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych 28 sierpnia. Około godziny 4:00 w Brzeźnie na ulicy Konińskiej doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem  pojazdu osobowego Citreon Berlingo oraz motoroweru marki TaoTao. Podczas wykonywania manewru wyprzedzania kierujący nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył  pojazdu. Samo uderzenie było na tyle silne, że kierujący motorowerem mężczyzna został zepchnięty do pobliskiego rowu, natomiast jego motor był ciągnięty pod samochodem przez prawie 2 km.

    Konińscy policjanci potraktowali sprawę jako priorytetową i za cel postawili sobie odnalezienie człowieka, który nie dość , że doprowadził do zdarzenia drogowego , to uciekł z jego miejsca pozostawiając rannego bez jakiejkolwiek pomocy.  Znakomita znajomość terenu oraz kilkadziesiąt godzin zgranego materiału video z pobliskich monitoringów doprowadziły policjantów do sprawcy.

    Okazał się nim 46-letni mieszkaniec gminy Stare Miasto. Na terenie posesji policjanci znaleźli pojazd, którym sprawca się poruszał.  Mężczyzna został zatrzymany oraz usłyszał zarzut z art. 177§ 2 KK w związku z art.178 § 1 KK . Za spowodowanie wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Natomiast Prokuratura Rejonowa w Koninie  wobec mężczyzny zastosowała środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

     

    Adrianna Karwowska-Kuna

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    9.1 ° C
    9.1 °
    9.1 °
    95 %
    3.3kmh
    100 %
    śr.
    11 °
    czw.
    10 °
    pt.
    7 °
    sob.
    6 °
    niedz.
    7 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić