5.2 C
Konin
More

    Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkoleniowego O H P

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    „Potrzebna jest moc w życiu każdego z nas, aby żyć odważnie. A dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei”  mówił dziśw Licheniu bp Grzegorz Balcerek z Poznania. Hierarcha przewodniczył Mszy św. przedCudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej w związku z Ogólnopolską InauguracjąRoku Szkoleniowego Ochotniczych Hufców Pracy (OHP) w Licheniu (29.09).

    W licheńskich uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, wojewódzcy komendanci OHP, kadra nauczycielska, duszpasterze oraz oczywiście młodzież zrzeszona w hufcach z całego kraju. Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się na skwerze z trzema dzwonami przed bazyliką. Zebranych powitał prowadzący spotkanie ks. Piotr Wąż, duszpasterz wojewódzki wielkopolskiej OHP z Poznania.

    W imieniu pani Minister Elżbiety Rafalskiej, szefowej resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wystąpiła pani Grażyna Ożarek, dyrektor Biura Pani Minister, która odczytała list wystosowany do uczestników pielgrzymki.
    W liście Pani Minister zachęcała młodych ludzi do wysiłku i wytężonej pracy, gdyż tylko taka postawa może zaowocować osiągnięciem sukcesu. Cytuje także słowa św. Jana Pawła II:„wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Odnosząc się z kolei do Alberta Einsteina napisała, wynik osiągnięcia sukcesu tylko w 10% zależy od talentu, a w 90 – odciężkiej pracy. Zachęcała także do pozostania wiernym swoim ideałom.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    5.2 ° C
    5.2 °
    5.2 °
    95 %
    2.5kmh
    100 %
    pon.
    9 °
    wt.
    11 °
    śr.
    12 °
    czw.
    10 °
    pt.
    5 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić