4.8 C
Konin
More

    Koninianka dała jazzu

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01
    Magdalena Iwińska laureatką Międzynarodowego Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

    Konkurs odbył się w miniony weekend w Zamościu. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs dla wokalistów jazzowych w Polsce. Była to 41-sza jego edycja.Festiwal ten był początkiem drogi dla wielu wokalistów. Wystarczy wymienić takie nazwiska jak Anna Serafińska, Wojtek Myrczek, Aga Zaryan, Janusz Szrom, Inga Lewandowska, Lora Szafran, Mietek Szcześniak czy Beata Przybytek.

    Do finałowego etapu dostała się Magdalena Iwińska, i to ona zwyciężyła w konkursie.

    Magdalena Iwińska pochodzi z Konina. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Własnie w Koninie stawiała swoje pierwsze kroki na scenie. Śpiewała w wielu konińskich formacjach. Między innymi w; Big Bandzie Państwowej Szkoły Muzycznej I I II stopnia pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego, Konin Band Orchestra pod dyrekcją Jarosława Piotrowskiego, grupie wokalnej Genesis i Free Voices pod kierunkiem Marleny Brzezińskiej, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją Roberta Żurańskiego oraz wielu innych zespołach.

    Aktualnie mieszka w Krakowie gdzie regularnie koncertuje z wybitnymi muzykami jazzowymi młodego pokolenia oraz studiuje wokalistykę jazzową w Instytucie Jazzu w Nysie pod kierunkiem dr hab. Ingi Lewandowskiej.

    Informacje publikowane na portalu Konin24.info są możliwe dzięki wsparciu Asona Energy. Lidera w budowie farm fotowoltaicznych, magazynów energii, agregacji energii, optymalizacji energii oraz w tworzeniu spółdzielni energetycznych.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    pochmurnie
    4.8 ° C
    4.8 °
    4.8 °
    94 %
    2.6kmh
    15 %
    czw.
    4 °
    pt.
    8 °
    sob.
    6 °
    niedz.
    7 °
    pon.
    6 °

    Sygnał24INFO

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł

    Mogłeś przegapić