Energetyczny Jubileusz Orkiestry Dętej PAK KWB Konin

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01
- Reklama -

Ogromny tort, życzenia wypowiadane z serca, kilkuset entuzjastycznych gości i spektakularny koncert! Tak Orkiestra Dęta PAK KWB Konin obchodziła swoje 70. urodziny.

Jubileuszowy koncert, który miał zaszczyt gościć Andrzeja Piasecznego, odbył się 12 kwietnia w Domu Kultury Oskard. Na widowni, wśród zaproszonych gości, zasiadł także kapelmistrz Wojciech Jankowski, który przez 22 lata z oddaniem prowadził orkiestrę. Publiczność z wdzięcznością nagrodziła go owacjami na stojąco. Nie zabrakło również wzruszających wyróżnień dla Zdzisława Kruszyńskiego, muzyka z 47-letnim stażem w orkiestrze, oraz sentymentalnych wspomnień o tych członkach zespołu, którzy odeszli w ciągu ostatnich 10 lat.

Orkiestra Dęta PAK KWB Konin powstała 1 kwietnia 1954 roku jako zespół zakładowy Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie. Od lat zapewniała oprawę muzyczną przy różnych okazjach, od świąt państwowych, poprzez uroczystości miejskie i religijne, aż po lokalne imprezy. Z powodzeniem koncertowała zarówno w kraju, jak i za granicą, zdobywając wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

  • Jestem fanem orkiestry od lat! To zespół, który jest prawdziwą dumą dla naszego miasta, a także dla całej Europy. Panie kapelmistrzu – w imieniu całego samorządu oraz wszystkich przyjaciół orkiestry, składam najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam kolejnych owocnych lat działalności artystycznej, niech czas płynie szybko aż do setki – powiedział prezydent Piotr Korytkowski.

Gratulacje i wdzięczność wyraził także prezes zarządu ZE PAK, Piotr Woźny, oraz przewodnicząca Związku Zawodowego Kadra, Alicja Messerszmidt. – Jubileusz to wyjątkowa okazja, aby podziękować wszystkim byłym i obecnym członkom orkiestry. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i stałą obecność w życiu kulturalnym społeczności górniczej. Życzymy Wam dalszych sukcesów artystycznych, wytrwałości oraz satysfakcji w dążeniu do wspólnej pasji – dodała związkowczyni.

Na zakończenie koncertu publiczność miała przyjemność wysłuchać występu Andrzeja Piasecznego, który zaśpiewał znane przeboje, w tym "Prawie do nieba", a także utwory Krzysztofa Krawczyka i Zbigniewa Wodeckiego. Artystę wsparł chórek składający się z trzech wokalistek z Konina, a całość poprowadziła Kamila Pacześna.

Po uroczystości goście zostali zaproszeni do degustacji urodzinowego tortu, który symbolicznie pokroili prezydent Piotr Korytkowski oraz kapelmistrz Mirosław Pacześny.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Informacje publikowane na portalu Konin24.info są możliwe dzięki wsparciu:

Asona Energy - Lidera w budowie farm fotowoltaicznych, magazynów energii, agregacji energii, optymalizacji energii oraz w tworzeniu spółdzielni energetycznych.

Kancelaria Adwokacka Mateusz Muszalski - Renomowany Adwokat w Łodzi. Specjalizuje się w zakresie prawa karnego, cywilnego i gospodarczego, Który w niedługim czasie będzie otwierać filię w Koninie. Rozwody, Prawo Rodzinne, Karne, Cywilne.

Emeree Divine - Luksusowe gorsety, które modelują i podkreślają sylwetkę, łącząc perfekcyjne krawiectwo z nowoczesnym wzornictwem. Hołd dla kobiecej siły, elegancji i ponadczasowego piękna.

Holterm - Lider w dostaw oleju pirolitycznego.

Transportwpolsce.pl

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
pochmurnie
5.7 ° C
5.7 °
5.7 °
68 %
2.8kmh
12 %
śr.
5 °
czw.
13 °
pt.
11 °
sob.
11 °
niedz.
18 °

Sygnał24
UWAGA

Więcej informacji

Mogłeś przegapić