7.8 C
Konin

Dwie morgi utrapienia

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

21.02.2016 r. (niedziela) o godz. 16.00 w  Dom Kultury Oskard zobaczyć będzie można spektakl "Dwie morgi utrapienia" w reżyserii Marka Rębacza.

Marian Kosela, samotny mężczyzna, gospodarzy na dwóch morgach gruntu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owe dwie morgi położone są w samym centrum wielkiego miasta. Dziwnym trafem, może z racji uporu Koseli, to mikre gospodarstwo ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, na ten smakowity kawałek ziemi, ostrzą sobie zęby poważni inwestorzy z wielkimi pieniędzmi. I gotowi są wielkie pieniądze za te dwie morgi zapłacić ale Kosela ani myśli sprzedać. I choć syn i córka mocno na niego naciskają, gospodarz pozostaje twardy jak skała. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i – jak się okaże – przechytrzy wszystkich.

Sztuka miała swoją premierę w Teatrze Kwadrat, w 1997 roku. Na jej podstawie powstał film "Zróbmy sobie wnuka", do którego Rębacz pisał scenariusz.

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie umiarkowane
7.8 ° C
7.8 °
7.8 °
82 %
3.2kmh
51 %
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
12 °
wt.
12 °
śr.
12 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.