1.3 C
Konin
More

    Czy w Turku powstanie Centrum Rekreacyjne?

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01
    Hala sportowa, spa, korty i basen – nad koncepcją budowy kompleksu składającego się z między innymi takich atrakcji debatowano w turkowskim Urzędzie Miejskim. Centrum rekreacyjne miałoby powstać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego.  
    Było to już kolejne spotkanie w sprawie planów zagospodarowania terenu przy ul. Armii Krajowej. Podczas wcześniejszych analiz wybrano wariant przewidujący budowę centrum rehabilitacji i odnowy biologicznej (z siłownią, fitness, rehabilitacją i sauną), sali gimnastycznej ze ścianką wspinaczkową, niezadaszonych kortów tenisowych oraz całorocznego basenu rekreacyjnego z rozsuwanym dachem, zjeżdżalnią, jacuzzi i brodzikiem dla dzieci. Do tego doszłyby m.in. sklepy, wypożyczalnia sprzętu sportowego, gastronomia. 

    Koszt powstania takiego kompleksu to około 46 mln zł. Władze miasta rozważają jego budowę w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W tym przypadku udział miasta polegałby na przekazaniu terenu pod budowę oraz niewielkim dotowaniu funkcjonowania Centrum Rekreacyjnego. Inwestor prywatny wybudowałby kompleks i czerpał zysk z inwestycji. Po wskazanym w umowie okresie czasu teren przeszedłby na własność inwestora. 

    W ten sposób w Polsce powstaje wiele inwestycji, a będzie ich jeszcze więcej z uwagi na spodziewane po roku 2013 zmniejszenie dotacji unijnych.

    W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, spora grupa radnych oraz dyrektor OSiR, którzy podjęli decyzję o konieczności przestudiowania propozycji budowy kompleksu w zaproponowanym kształcie. Padła też propozycja przygotowania analizy budowy kompleksu bez sali gimnastycznej, co znacząco obniżyłoby koszty inwestycji.

    Informacje publikowane na portalu Konin24.info są możliwe dzięki wsparciu Asona Energy. Lidera w budowie farm fotowoltaicznych, magazynów energii, agregacji energii, optymalizacji energii oraz w tworzeniu spółdzielni energetycznych.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    1.3 ° C
    1.3 °
    1.3 °
    91 %
    2.7kmh
    100 %
    wt.
    1 °
    śr.
    4 °
    czw.
    5 °
    pt.
    7 °
    sob.
    6 °

    Sygnał24INFO

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł

    Mogłeś przegapić