6.2 C
Konin
More

    Ceramiczne obrazy wspomnień

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Muzeum Technik Ceramicznych w Kole serdecznie zaprasza na wystawę "Zapach zapamiętany" prezentującą obrazy z porcelany Beaty Marii Orlikowskiej. Interesującemu połączeniu ceramiki i malarstwa towarzyszą wspomnienia zapachowe znanych ludzi literatury, sztuki i teatru opracowane przez Aleksandrę Pieterwas.

    Tradycyjne ceramiczne techniki zdobnicze wspólnie ze współczesną tematyką przyniosły ciekawy wyraz artystyczny. Na ekspozycji możemy porównać wypowiedzi m. in. Olgi Tokarczuk, Barbary Bursztynowicz, Małgorzaty Niemen, Krystyny Kofty, Małgorzaty Foremniak czy Marka Kamińskiego z ich plastyczną projekcją umieszczoną na porcelanowych powierzchniach. Wystawa będzie czynna do 30 marca, a w czwartek 7 lutego o godz. 18 muzeum zaprasza do swej siedziby w Kole przy ul. Kajki 44 na jej wernisaż, podczas którego będzie można posłuchać i porozmawiać z autorkami. 

    Informacje publikowane na portalu Konin24.info są możliwe dzięki wsparciu Asona Energy. Lidera w budowie farm fotowoltaicznych, magazynów energii, agregacji energii, optymalizacji energii oraz w tworzeniu spółdzielni energetycznych.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    bezchmurnie
    6.2 ° C
    6.2 °
    6.2 °
    87 %
    2.7kmh
    10 %
    pt.
    6 °
    sob.
    6 °
    niedz.
    6 °
    pon.
    7 °
    wt.
    5 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić