8.6 C
Konin

Można już składać wnioski w konkursie na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

Można już składać wnioski w konkursie dla przedsiębiorców na projekty w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Na ten cel Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeznaczył łącznie 100 milionów złotych.


Jak w nadesłanej na adres poczty elektronicznej naszej redakcji wiadomości poinformowała Rzeczniczka Prasowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wielkopolsce Marlena Nowicka, płatnicy składek mogą uzyskać dofinansowanie projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy oraz zmniejszą negatywne oddziaływanie szkodliwych czynników w miejscu pracy.
Wnioski można składać od 17 kwietnia do 18 maja 2023 roku. W ramach konkursu każdy płatnik składek może uzyskać dofinansowanie nawet do 80 procent wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tysięcy złotych. Przedsiębiorca może otrzymać dofinansowanie nie częściej niż raz na 3 lata.
ZUS wybierze projekty, które: poprawią bezpieczeństwo pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi, czy zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy.
Projekty dotyczyć mogą m.in. zakupu maszyn, urządzeń i sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi, promieniowaniem elektromagnetycznym, urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości.
Wnioskodawca nie może: zalegać z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, zalegać z opłacaniem podatków, być w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem.
Wniosek o dofinansowanie wraz z dokumentacją należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem strony www.prewencja.zus.pl. Szczegółowe warunki konkursu i dokumenty do pobrania są dostępne pod adresem www.zus.pl/prewencja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej ZUS. Pytania dotyczące konkursu można kierować drogą elektroniczną na e-mail: konkurs@zus.pl.

- Reklama -

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie małe
8.6 ° C
8.6 °
8.6 °
79 %
9.7kmh
50 %
czw.
8 °
pt.
12 °
sob.
14 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.