5.2 C
Konin
More

    Hana Matsuri – japońska kultura w sercu Gosławic

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    W niedzielę, 4 maja, Muzeum Okręgowe w Koninie, przeniosło odwiedzających do Kraju Kwitnącej Wiśni. Wszystko za sprawą festiwalu kultury japońskiej Hana Matsuri, który po raz kolejny przyciągnął tłumy miłośników Dalekiego Wschodu.

    W programie wydarzenia znalazły się zarówno pokazy, warsztaty, jak i wystawy – wszystko starannie przygotowane z myślą o uczestnikach w każdym wieku. Goście mogli skosztować tradycyjnych japońskich potraw, przyjrzeć się sztukom walki oraz poznać kulisy kultury i literatury japońskiej. Jedną z atrakcji było spotkanie z unikalnym wydaniem „Chłopów” Władysława Reymonta – stuletnim egzemplarzem wydanym w Japonii, stanowiącym niezwykły most między kulturami.

    W spichlerzu muzealnym zaprezentowano prace uznanych artystów, a odwiedzający mogli spróbować swoich sił w tradycyjnej grze „Go” czy posłuchać koncertu chóru Hibike, który wystąpił z programem inspirowanym kulturą japońską. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również sesja zdjęciowa z konińskim fotografem Maciejem Sypniewskim, który uwieczniał gości w tradycyjnych kimonach – specjalnie sprowadzonych przez muzeum z okazji festiwalu.

    Dla najmłodszych przygotowano teatrzyk i kolorowe prezentacje Cosplay, które dodały wydarzeniu barwnej, nowoczesnej oprawy. Całość spotkała się z dużym uznaniem uczestników, którzy chwalili zarówno organizację, jak i różnorodność atrakcji.

    Jedyne, czego zabrakło, to kwitnące sakury – japońskie wiśnie przekwitły nieco wcześniej. Mimo to festiwal Hana Matsuri po raz kolejny udowodnił, że fascynacja kulturą Japonii ma w Koninie swoje stałe i wierne grono odbiorców.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    5.2 ° C
    5.2 °
    5.2 °
    94 %
    3kmh
    100 %
    niedz.
    7 °
    pon.
    8 °
    wt.
    11 °
    śr.
    12 °
    czw.
    10 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić